Finové LORDI vydali před několika dny nové album „Scare Force One“ a rozhodli se potěšit své fanoušky tím, že uspořádají k vydání alba i koncert v Helsinkách. A to bych nebyla já, abych si ihned nezabookovala letenky. Koncert, kde se poprvé ukáží v nových maskách a zahrají nové písničky, tam jsem jednoduše nemohla chybět. Koncert se konal 1. listopadu v helsinském klubu Circus. Na finské poměry začínala akce celkem brzy, a to v šest hodin večer. Důvod k tomu byl takový, že po Lordi se měla v klubu konat ještě další akce, takže se všechno muselo odehrát a sklidit brzy.

Předkapelou byli neméně známí KORPIKLAANI. Jejich set trval asi čtyřicet minut. Což bylo pro mě tak akorát. Nejsem moc velkou znalkyní jejich hudby. Popravdě jsem zaznamenala jen pár jejich songů, jako je „Vodka“ nebo „Rauta“, které mimochodem i zahráli. Jinak se mi jejich produkce většinou slévá v jednu dlouhou písničku. Ale publikum dostali do varu, a to je přece hlavní.

Na novém albu „Scare Force One“ se LORDI snažili vrátit k trochu temnějšímu zvuku, jako měla třeba jejich deska „Deadache“. I po několika posleších jsem novému albu ještě moc nepřišla na chuť. Proto jsem byl zvědavá, jak nové písničky obstojí v konkurenci se starými a osvědčenými hity. Hned první  song večera, „Nailed by the Hammer of Frankenstein, ukázal, že live bude nové album znít vážně dobře.Již jako druhá se netradičně hrála „Hard Rock Hallelujah“. S třetí písničkou přišlo i velké překvapení, a to cover verze „He’s Back“ od ALICE COOPERA. Lordi ho zahráli podruhé ve své historii působení na koncertních pódiích. Kapela nás neochudila ani o různé hororové scénky. Ve zmíněné „He’s back“ nás přišel pozdravit Jason z filmu Pátek třináctého a s členkou Lordi crew si poradil tak, jak to umí nejlépe – rozsekl jí hruď mačetou. Z nové desky se dále hrály klipová „Scare Force One“ a po ní následovalo „How to Slice a Whore“, kde přišel na scénu pitevní stůl s malou zrůdičkou. Mr. Lordi společně se svou motorovou pilou jí dal pěkně zabrat. Potom koncert na chvíli zvolnil, protože zazněla „It Snows in Hell“, ke které již neodmyslitelně patří doutnající lebka v rukách Mr. Lordiho. Další dvě novinky „Sir, Mr. Presideath, Sir“ a „Hell Sent in the Clowns“ měly u publika úspěch. Obvzláště u druhé jmenované, když na podium vběhli dva děsiví klauni a z kytek na klopě jim stříkala krev. I já jsem malou spršku schytala. Příjemnou změnou oproti jiným koncertům bylo přibrání dvou doprovodných vokalistech, které byly oblečeny do kostýmů letušek. V setlistu nemohly samozřejmě chybět hity jako „Blood Red Sandman“, „Devil Is a Loser“ a „Would You Love a Monsterman“. Koncert končil asi největším překvapením večera a to cover verzí písně „God of Thunder“ od KISS. Lordi se nikdy netajili, že KISS jsou pro ně největším vzorem v hudební tvorbě a jednotliví členové jsou sami jejich velkými fanoušky. A bylo na nich vidět, že si právě tuto část koncertu opravdu užili.

Co napsat závěrem? Koncerty LORDI mě asi nikdy neomrzí, ačkoliv tento byl již můj patnáctý. Vždycky si pro svá vystoupení vymyslí něco nového, aby pobavili své fanoušky. Někdo může říct, že jejich tvorba je hlavně o tom cirkuse kolem a o hudbu ani tak nejde. Pro ty mám jeden vzkaz: Nikdo vás na jejich koncert nenutí chodit. My ostatní si jejich show užijeme po svém. 

Více fotek najdete zde: http://veronikanyssa.wordpress.com/2014/11/05/lordi-the-circus-helsinki-finland-01-11-2014/

Setlist:

1. Nailed by the Hammer of Frankenstein
2. Hard Rock Hallelujah
3. He's Back (The Man Behind the Mask) - Alice Cooper cover
4.Sincerely With Love
5. Scare Force One
6. How to Slice a Whore
7. It Snows in Hell
8. Sir, Mr. Presideath, Sir
9. Blood Red Sandman
10. Hell Sent in the Clowns
11. Devil Is a Loser
12. Would You Love a Monsterman
13. God of Thunder - KISS cover

Lajkni nás na Facebooku!

Kalendář akcí

Červen 2017
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nesmíš zmeškat!