Úspěšná hudební kariéra jedněch z floridských death metalových velikánů OBITUARY se započala někdy po změně jména z EXECUTIONER na OBITUARY, kdy se z kapely, která se chtěla podobat CELTIC FROST, přeorientovali na inovativní přístup k věci a začali hrát v té době naprosto originální a autentický death metal.

V sestavě s Johnem Tardym na vokálech, jeho bratrem Donaldem za bicími, Trevorem Peresem a Allenem Westem u kytar a Danielem Tuckerem u basy, získala kapela kontrat s Roadracer Records, dnes nefunkční odnoží mamutího labelu Roadrunner. To jim umožnilo nahrát debutní – nesmírně a nepoměřitelně těžce znějící – album „Slowly We Rot“. Psal se rok 1989 a o zvuk se postaral Scott Burns v jeho legendárních Morrisound Studios, které se v devadesátých letech stalo jakousi Mekkou rodící se death metalové scény. Narozdíl od jiných death metalových alb, které „Slowly We Rot“ předcházely, album mělo neuvěřitelně bahenní feel a byly v něm integrovány devastující pomalé pasáže, které dosáhly bodů desktrukce pro metal tehdejší doby ve zcela neprobádaných hloubkách. OBITUARY byli něčím, co předtím nikdy nikdo neslyšel. Již na svém druhém albu "Cause of Death" pak definitivně stvrdili svůj kultovní status, který si udrželi až do současnosti. Po pauze mezi lety 1997 a 2003 a opakovaném uvěznění Allena Westa se v roce 2012 ujal povinností kytaristy Kenny Andrews a na basu v současnosti hraje Terry Butler (DEATH, MASSACRE, SIX FEET UNDER, DENIAL FIEND, OBLITERHATE), jinak se sestava OBITUARY nezměnila. Jejich současné album „Inked in Blood“ zastihlo starou floridskou partu v perfektní kondici, o čemž se můžete sami přesvědčit.

Není pochyb o tom, že za klasickou sestavu kultovních VENOM je třeba považovat power-trio Cronos – Mantas – Abbadon, které nahrálo první tři alba VENOM, které se staly jakousi biblí black metalového žánru. Jedinou deskou, která později zaznamenala podobný úspěch, byla „Prime Evil“, na které pracovali Abaddon, Mantas a Demolition Man. Právě poslední dva jmenovaní se rozhodli po svém odchodu z VENOM pokračovat dál v duchu zmíněného alba „Prime Evil“, ovšem okořeněným našlapaným thrash metalem. S touto svojí inkarnací pod názvem M-PIRE OF EVIL se představí jako hlavní support před OBITUARY.

Dalším thrash metalem, který se v den koncertu představí budou němečtí DUST BOLT a večer zahájí norský black metal od POSTHUM.

Akce se koná ve smíchovském Futuru v neděli 18. ledna 2015 a start je naplánován na 19.00. Pro detaily sledujte obscure.cz a facebookový event na adrese: https://www.facebook.com/events/844852052200424/

Lajkni nás na Facebooku!

Kalendář akcí

Červen 2017
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nesmíš zmeškat!