TORCHE povstali z popela kultovních sludge/stoner pionýrů Floor v roce 2004 pod vedením zpěváka a kytaristy Steva Brookse a patří do ranku mladších zámořských kapel, které se vyžívají ve špinavém a masivním kytarovém zvuku. Ostatně ne nadarmo svoji směsici stoneru, sludge a rocku kategorizují jako thunder pop, pod kteroužto hlavičkou neustále chrlí kvalitní singly a hlavně alba. Zatímco eponymní debut hrál na poněkud tvrdší notu, následující nahrávky jsou pestřejší a především čím dál hravější. Chtělo by se říct, že ona hravost je nejspíš nejvíce charakteristickou vlastností téhle party původem z Floridy.

TORCHE (usa) + support (cze)
4. května 2015, Praha – 007 Strahov

Jejich skladatelská hravost je nevyzpytatelná. Líbivé a zdravě optimistické melodie nalákají posluchače na příjemnou poslechovou záležitost, abych ho pak TORCHE nemilosrdně potrestali za naivitu masivními riffy ostrými jak břitva a špinavou kytarovou syrovostí ala EYEHATEGOD. Tento jejich přístup pohrávání si s kontrastem vyžaduje důkladné zvukové ošetření, o což se pravidelně stará Kurt Ballou z CONVERGE, který za léta spolupráce přesně ví, jako nahrávky TORCHE zaznamenat tak, aby jeho zásah byl přidanou hodnotou. Recenzenti se pak můžou s nadsázkou rozplývat, že „výsledek jeho práce je, především co se týče zvuku kytar, ideálním kompromisem mezi krystalickou čistotou a vyhlazovacím táborem.“

TORCHE jsou kapelou, kterou milují jak fanoušci, tak recenzenti. Pitchfork nazval jejich průlomvou nahrávku "Meanderthal" 'an absolutely killer rock record' zatímco Decibel Magazine ji vyhlásil rovnou za desku roku. Následující nahrávku "Harmonicraft" BBC označila jako 'a true game changer' a tak bych se dalo s novou deskou "Restarter" pokračovat. Stejně tak na koncerty a tour po boku kapel jako CLUTCH, MOGWAI, HOT WATER MUSIC, THE SWORD nebo ISIS pějí fanoušci jen samou chválu a výčet labelů, na kterých TORCHE vydávali nenechá nikoho na pochybách, že se jedná o žádanou sebranku. Namátkou Hydra Head, Robotic Empire, Volcom nebo Relapse Records.

Na koncertě ve strahovské Sedmičce je doplní domácí support, který bude brzy oznámen, pro aktuální informace kontrolujte facebook event zde.

Akce se koná v pondělí 4. 5. 2015 a vstupenky budou možno koupit pouze na místě za cenu 299,- Kč.

Lajkni nás na Facebooku!

Kalendář akcí

Červen 2017
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nesmíš zmeškat!