Po vydařeném vystoupení na loňském Brutal Assaultu se do Čech vrací power-thrashoví mágové FLOTSAM & JETSAM! „Are you ready for some old school?“ To byl jasný dotaz frontamana Erica Knutsona hned na úvod loňského Brutal Assaultu. I když, on to ani tak nebyl dotaz, jako konstatování. FLOTSAM & JETSAM budou totiž za rok slavit již 30 let od legedární debutní desky Doomsday for the Deceiver! Zasvěceným jistě netřeba připomínat, že u zrodu této kapely a výše zmiňované nahrávky stál Jason Newsted z METALLICY, kterého pak ovšem osud zavál do o dosti vyšších pater slávy, než se kdy dostalo F&J. A o tom, že FLOTSAM & JETSAM jsou po jeho odchodu nedoceněnenou kapelou, snad ani netřeba spekulovat.

FLOTSAM AND JETSAM (usa), BLIKSEM (bel)
27.5.2015, Praha – Modrá Vopice

V rámci zmiňovaného setu na Brutal Assaultu se kapela ve své bohaté historii nedostala přes svoji druhou a neméně kultovní desku "No Place for Disgrace". Tihle arizonští veteráni sice nejsou z kapel, jež by po úvodních nahrávkách skladatelsky vyhořely, naopak disponují obsáhlou diskografií plnou podařených nahrávek, nicméně se koncertě v posledních dvou letech věnují svým začátkům, jež přinesly nesmrtelné pecky jako "Hammerhead", "Iron Tears" nebo "Desecrator".

Podrobná historie kapely je k přečtení zde: http://www.marastmusic.com/Clanky/Talent-poctivost- houzevnatost-thrash-Flotsam-And-Jetsam

Ovšem co je třeba zmínit pro neznalé, je že největších poklon se zpravidla dostává frontmanovi Ericovu A.K. za jeho i po letech nezaměnitelný ječák a že hudba FLOTSAM & JETSAM stojí na právě na výrazném a jasně identifikovatelném melodickém zpěvu, přemýšlivých power/thrashových groovy kytarových linkách a propracovaných aranžích. V tomto jsou mistry, jež si zaslouží pozornost fanoušků i po třiceti letech!

FLOTSAM AND JETSAM podpoří belgičtí thrasheři BLIKSEM s nesputanou zpěvačkou Peggy v čele, ostatně citujme ze zahraničního tisku. "Energické bicí, skvělý syrový hlas zpěvačky Peggy Meeussen a organická rock'n'rollová živelnost tvoří úžasný celek! 8/10." - RockHard Magazine, Německo. "Album Face The Evil na vás útočí osmy chytlavými a zpěvnými thrash metalovými hymnami v unikátním a čerstvém stylu!" 8,5/10 RockTribune, Belgie. "BLIKSEM nalezli perfektní balanc mezi feelingem a technickými dovednostmi, navíc disponují perfektním syrovým zpěvem zpěvačky Peggy Meeussen, jež je vítaným zjevením na poli metalových vokalistek. 8/10." Aardschok Magazine - Holandsko.

Koncert se koná ve středu 27. 5. 2015 v Praze v intimním kontaktu s fanoušky v klubu Modrá Vopice a vstupenky seženete již teď webu: http://obscure.cz/cs/events/

Detailní informace o koncertu sledujte na facebooku zde:

https://www.facebook.com/events/1469415826682025/

Lajkni nás na Facebooku!

Kalendář akcí

Červen 2017
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nesmíš zmeškat!